top of page

Blogunuzu tanıtmanın 5 püf noktası:


İletişimde olun!

Diğer profesyonel blogları sıkı takip edin. Rakipler sizin için öğretici olacaktır. Beğendiğiniz blogları ve içerikler paylaşın. Unutmayn bu ekosistemde birbirine destek önemlidir. Paylaşım, paylaşımı getirir. Sosyal medya blog içeriklerinin yayıldığı doğal bir ortamdır, çok iyi içerikler üretseniz bile bu içerikleri ön plana çıkarmadığınız sürece birilerine ulaşmaz. Bu nedenle sosyal medyayı kullanarak oluşturduğunuz içerikleri tanıtabilirsiniz. Sadece paylaşmayın, beğendiğiniz blog yazarlarıyla sosyal medya üzerinden iritbatta olun, sıkı takipçi olun.

Misafir yazarlık

Misafir yazarlığı konusunu sadece link elde etmek için değerlendirdiğimiz için Google artık bu konuda önlem almış durumda. Profesyonel blog yazarları bu nedenle misafir yazarlığına artık pek sıcak bakmıyorlar ancak hala faydalanabileceğiniz etkili bir yöntem. Misafir yazarlık yapıp popüler blog adreslerinde yazılarınızı paylaşırsanız kendinize iyi bir trafik kaynağı oluşturabilir ve bununla birlikte kitlenizi büyütebilirsiniz.

Arama motorlarında öne geçmek

Siteler genellikle trafiklerinin büyük bir bölümünü arama motorları üzerinden alırlar. Bu yüzden blogunuzu arama motoru dostu yapmak olmazsa olmazlar arasında. Bir yazıya başlamadan önce söz konusu konunun kelime analizini yapmak bu noktada yardımcı olabilir. Anahtar kelimeler bu konuda size yardımcı olacaklardır ve doğru anahtar kelimeyi bulmak potansiyel olarak size daha fazla trafik kazandıracaktır. Bu sayede siteniz arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacaktır.

Forumlarda Aktif Olun

Forumlar insanların fikirlerini paylaştığı veya başkalarından yardım istedikleri alanlardır. Buraları reklam ağları olarak görmeyin, tam tersine faydalı içerikler sunarak insanlara bilgi birikiminizi gösterebilir, onları takipçi olarak kazanabilirsiniz. Forumlarda aktif olmak blogun bilinirliğini sağlamak ve onu tanıtmak için oldukça etkili.

Okuyucuları Önemseyin

Her şeyi arama motorlarından ibaret görmek ve bloğa trafik çekme aracı olarak bakmak yanlış bir yaklaşım. Arama motorları vasıtasıyla sitenize gelen ziyaretçileri blog abonelerine dönüştürerek onların sadık birer okuyucu olmasını sağlamalısınız.


bottom of page