“İtibar kazanmak 20 yıl, itibarı yerle bir etmek 5 dakika sürer. “ – Warren Buffet

Kurucular

Gülfem Varlık 

Çocukken ne olacaksın diye sorduklarında ‘Gazeteci’ derdi hep. Didindi, çalıştı ve oldu da… İzmir’de 2000 yılında Dünya Gazetesi’nde başladığı gazeteciliği İstanbul’da Referans’ta sürdürdü. Sektörde 9 yılın ardından durmak istedi ve ruhunu temizlemek için ta Londra’ya gitti, çeşitli STK’larda aktif olarak çalıştı. Bir yıl sonra kürkçü dükkânına döndü ve 4 yıl boyunca yerli&yabancı ajanslarda Medya İlişkilerinden Sorumlu Direktör olarak çalıştı. Gün geldi, yeniden değişim çanları çalmaya başladı, akabinde hiç tereddüt etmeden GIS Consult’ın kurucuları arasında yerini aldı. Türkiye ve dünya gündeminin peşini hiç bırakmayan Gülfem, olayları nedenleriyle birlikte irdeler ve karmaşık olaylara pratik ve hızlı çözümler getirmeyi sever.  Aynı anda üç beş iş birden yapmazsa kendisini hiç çalışmamış sayar, yazar, okur, düzeltir, iflah olmaz bir dilbilgisi sevdalısıdır. GIS Consult’ın sonsuz içerik dünyasına katkı sağlamanın yanı sıra, geleneksel medya ilişkilerinin sağlamlaştırılması için çalışır. Kurumların ve şirketlerin toplumsal bilince katkı yapması gerektiğine inanan Gülfem, iflah olmaz bir aktivist olarak hayal kurmaya ve peşinden koşmaya devam ediyor. Geleneksel medyanın PR için uzun yıllar daha önemini sürdüreceğine inanan Gülfem, sektördeki yeni trendlere tutunarak bu ilişkilerin devamlılığının sağlanması için çalışır.

Itır Özdiker 

Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Yılmaz Güney’in memleketi, kebap sevenlerin başkenti, yazın sıcaktan kavrulsa da pes etmeyenlerin adresi Adana’da geçirilen eğlenceli bir çocukluk ve gençlik yıllarının ardından yolu İstanbul’a düştü. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi’ni bitirdikten  sonra uzun yıllar HP, Acer gibi global şirketlerin müşteri ilişkileri ve pazarlama birimlerinde koordinatör ve yönetici olarak ter döktü. Bu süreçte U21 Global Online MBA’i bitirdi, ardından geçiş yaptığı PR sektöründe ise bilişimi sahiplendi. Bu dönemde teknoloji basınıyla kurmuş olduğu sıcak ilişkiler zamanla arkadaşlığa, sonra da yakın dostluklara dönüştü. Itır’ın insan davranışlarını, sistemleri, sektörleri sorgulaması hiç bitmedi. Itır rakamları, grafikleri sever,  çevirir, yazar, organize eder, arar, bulur, araştırır, sorar ve sorgular. Yenilikçilik, dinamizm ve yaratıcılığın kurumsallıkla bir potada eriyebileceğine inandı ve bunu kendisine ispat etmek için GIS Consult’ı kurdu. Ajansın finansal yönetiminin yanı sıra kurumsal kimlik ve planlama faaliyetlerine odaklanan Itır, farklı perspektifler sunmayı ve iş geliştirme fikirleri bulmayı her şeyden fazla önemser.

Sevda Yüzbaşıoğlu

Işık Lisesi’nin ardından hayali olan gazetecilik mesleğini yapabilmek için Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı.  İçindeki seyahat, araştırma ve insanın içindeki iyiyi ortaya çıkarma tutkusundan hiç vazgeçmedi; ABD’de Kamu Yönetimi ve Politika yüksek Lisansı yaptı, bu süreçte çok sayıda STK’da etkin rol aldı.  Gazetecilik tutkusunu ise 6 yıl boyunca yabancı ajanslar, Referans, Radikal ve Sabah Gazetelerinde ekonomi muhabiri & editörü olarak sürdürdü.  Ardından yerli ve yabancı ajanslarda iletişim danışmanlığı yaptı. GIS Consult’ı kurduğu gün hayatının en sağlam ve dönülmez kararlarından birini verdi. Tüm bunlar olurken gazetecilikten ve yazmaktan vazgeçmedi; Dünya Gazetesi’nde haftalık pazarlama iletişimi sayfasını hazırlıyor, İş Bankası’nın İş’te KOBİ web sitesinde pazarlama iletişimi & dijital strateji uzmanı olarak sesinin ulaşabildiği şirketlere pazarlama iletişimi alanında destek veriyor. GIS Consult’un bir nevi uluslararası temsilcisi olan Sevda, PR’ın kalıplara sığdırılmaya çalışılması fikrinden şiddetle kaçınır, henüz Türkiye sınırlarına girmemiş işleri takip etmek en önemli öncelikleri arasındadır.  

GIS Halkla İlişkiler Ticaret A.Ş.

Tomtom Mahallesi İstiklal Caddesi 

No: 189 Daire: 3
Beyoğlu İstanbul 

TURKEY

 

T: +90 212 963 12 97

  • Facebook
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter
  • LinkedIn - Black Circle

GİS Halkla İlişkiler ve Ticaret A.Ş. 2015.Tüm hakları saklıdır.